Údolím Střely

Začínáme v Plasích

Parkujeme a bereme vše potřebné – já měl v rámci tréninku krosnu zabalenou na celý týden, takže jsem měl vybavení i na případ „padají trakaře“, ale vám doporučím takovou tu klasiku v podobě dvou litrů vody a dvou půllitrových piv, protože ionty ne? Pod článek dám tlačítko na to co jsem nesl já, kdyby to někoho opravdu zajímalo. Formality máme a teď už k samotné cestě. Na kočárky to není, a úplnou srandou po rovině se ta cesta taky nazvat nedá, ovšem to vám ukáže hned právě první stoupák. Dáte ten? Zvládnete i zbytek cesty. Easy!

Dal jsem první stoupák!

Super, teď už jenom Hlídat si výše vyfocenou zelenou. Píšu hlídat, protože sám jsem vícš koukal, kde co lítá, než abych hlídal nějaké značky a to se mi hned v úvodu vymstilo a já nabral do nohou nějaký ten kilometr hledáním správné cesty nahoře v lese. Což není nutně neúspěch ne? Každý kilometr se počítá! Cesta je jinak vcelku zajímavá, plná úzkých cestiček, vyhlídek, různých mostů přes řeku. Tady pozor.. né každý vede tam kam chcete jít! Jsem říkal ať koukáš na značky ne? A když už se ztratíš, ulož si tuhle stránku nahoře je magické tlačítko s mapou, ukáže ti nahned správnou cestu. 

Cesta je poměrně dlouhá,

ale je furt na co koukat, takže ti těch pět hodin šlapání přijde jak chvilka. Dojdeš na krásnou vyhlídku na Rabštejn nad Střelou, kde jsem já končil a rozhodl se přenocovat, když už jsem táhl všechno to vybavení. Navíc jsem vycházel pozdě a žádný vlak zpátky do plas už nejel. Pokud nejsi takový dobrodruh můžeš to klidně stihnout v jednom dni, od vyhlídky pokračuješ teď už podle mapy do Žihle na vlakové nádraží, kde sedneš na vlak a frčíš zpátky do Plas, kde na tebe čeká tvoje fáro. Když zrovna nejede vlak, nezoufej sedni do místní hospůdky a vyčkej on tě nějaký nabere. 

Plánuješ vyrazit? Máš nějaké dotazy? Chceš si cestu zkrátit nebo prodloužit? Potřebuješ s něčím poradit, něco vysvětlit? 

Klikni na níže uvedené magické tlačítko, rád ti cokoliv zodpovím.