Příhrazské skály

Parkujeme u krásné vyhlídky

Bereme batoh, ale hlavně pořádný boty a vyrážíme na Příhrazské skály. Za mě zase doporučím vyrazit na první vyhlídku v létě při východu slunce, vyhlídka má pak daleko lepší atmosféru a navíc? Navíc na zbytku výletu budete pak pravděpodobně sami. Většinou se totiž najde málo bláznů, co si dají budíček na půl čtvrtou ráno. My spali u penzionu v autě, odkud je to jen půl hodiny na první vyhlídku, kde jsme sfoukli snídani s výhledem. Z Českého ráje a našeho putování jsem natočil taky video – dávám níže do tlačítka. 

Z první vyhlídky pokračujeme

krásnou krajinou, plnou žebříků, schodů po značené cestě dolu do Příhraz, kde je mimo jiné hospoda, ale já v tomhle případě doporučím nést si vlastní svačinu a najíst se nahoře nad Příhrazy na skalách. Jednak se jde nahoru s plným břichem špatně a druhak jídlo chutná na vyhlídce daleko lépe než v hospodě. Dokonce i v případě chleba s paštikou. Takovou svačinu doporučím na šesté zastávce, kterou je právě vyhlídka na Příhrazské skály.

Kecal bych kdybych napsal,

že nás cesta neunavila. Stoupání z Příhraz je poměrně dlouhé a pro nás bylo takhle po ránu poměrně náročné. Na druhou stranu to za to fakt stojí, což sami poznáte, pokud vyrazíte. Člověk pak nelituje jediného kroku a užívá si to. Navíc výhodou je, že dojdete k autu, které máte zaparkované u hospody, která má taktéž vyhlídku. Což je na odpočinek úplně ideální, třeba se ještě hecnete a na okružní cestu vyrazíte ještě jednou. 😀 My nedošli ani do té hospody a dali si rovnou dvacet v autě. Ten budíček totiž bolel né, že ne. 

Plánuješ vyrazit? Máš nějaké dotazy? Chceš si cestu zkrátit nebo prodloužit? Potřebuješ s něčím poradit, něco vysvětlit? 

Klikni na níže uvedené magické tlačítko, rád ti cokoliv zodpovím.