Kašperk jinak

Nebudu vám kecat..

bylo to hlavně o tom, si uvařit a dobře se najíst. To tenkrát dorazil vařič a bylo ho potřeba pořádně zkusit no.. a kde jinde než na Šumavě, že? Ale kam? Kdy? Na tohle se neptej, kamkoliv a hlavně nahned. Zabalit auto a vyrazit. Tenhle výlet byl součástí docela nadupaného víkendu, ze kterého je i video. Dávám ho do tlačítka pod tímhle textem jo?!

A teď už konečně vyrážíme..

z parkoviště v Albrechticích, rovnou směrem rozhledna Sedlo. Cesta je značená, prošlápnutá, takže v pohodě. Pokud je méně lidí, doporučuju výhled z rozhledny, ale není to nic bez čeho by ses neobešel. Dole z kamenů je krásně vidět, navíc dnes těch výhledů bude až až a dokonce bez zbytečné tlačenice po schodech na rozhlednu. Další verzí je zkusit rozhlednu cestou zpátky, až bude lidí méně. Ano, vyrážíme dál po červené až na rozcestník u Nového dvora, kde volíme žlutou, po které dojdeme na hrad Kašperk. Tady návštěvu doporučím, přeci jenom je to jeden z nejvýše položených hradů u nás. 

Z Kašperku na vyhlídku

Přesněji na zříceninu hradu Pustý hrádek se dostaneme po žluté, rozcestník pod hradem vám směr ukáže. Jo z Pustého hrádku je luxusní západ slunce, my na něj čekali dvě hodiny. Parádní odpočinek povím vám a ještě lepší západ slunce. No jo, ale pak po tmě zpátky, to není komfortní, co? Ještě, že nemáš úchylku na západy jako já a stačí ti výhled bez západu slunce. Pokud máš, ale nechceš jít po tmě takovou dálku, tak i pro tebe mám řešení. Zpátky místo čekání na západ vyraž rovnou pokračováním po žluté, která se zase jednoho dne napojí na červenou, po té dojdeš zase zpátky na rozhlednu Sedlo, odsud to má taky při západu své kouzlo, navíc zpátky po tmě už je to na parkoviště, co bys kamenem dohodil. 

Plánuješ vyrazit? Máš nějaké dotazy? Chceš si cestu zkrátit nebo prodloužit? Potřebuješ s něčím poradit, něco vysvětlit? 

Klikni na níže uvedené magické tlačítko, rád ti cokoliv zodpovím.