Chlumská hora

Parkujeme u kostela

a vyrážíme vstříc osudu. Teda podle mapy po cestě kolem Chlumské. Jo jasně, dá se jít rovnou na tu nejhezčí vyhlídku, ale tam jste za patnáct minut, kocháte se a jdete dolu. Trochu nuda ne? Mám raději tu delší a hezčí cestu, kde se cestou budete kochat výhledy a přírodou. Doporučuji jít přesně podle mapy nejdříve po vrstevnici, kde narazíte na první vyhlídku a potom strmě nahoru po zelené, dojdete na vyhlídku, kde je lavička a většinou prázdno široko daleko, na piknik ideální flek. Taková odpolední svačina s výhledem, to chceš! Navíc odpočinek po stoupání nahoru, se vždy šikne. 

Malý tip: V zimě je odsud fakt pěkný východ slunce.

Pokračujeme

po zelené a nahoře po hoře. 😀 V podstatě po dlouhé táhlé rovné cestě na další vyhlídku. Za mě nejhezčí vyhlídku z Chlumské. Je odsud vidět krásně na protější Doubravický vrch, kterému říkáme podle názvu vyhlídky Kozelka. Výlet bych doporučil naplánovat na jaře a v odpoledních hodinách tak, abyste dorazili na tuhle vyhlídku při západu. Výhled má pak kouzelný nádech zapadajícího slunce. Na vyhlídce je lavička a stůl, takže si stačí sednout a kochat se. 

Na Chlumskou vyrážíme často,

jak v zimě, tak na jaře. Je zde poloprázdno a většinou potkáme i nějakou tu zvěř. Navíc je za mě Chlumská něco jako vstupní brána do přírodního parku Manětínská, tedy s protilehlou Kozelkou, kterou taktéž navštěvujeme často a i tu vám doporučím. Níže dávám tlačítko na mapu, pro případ, že se vám tento výlet líbil a chcete zavítat i tam. 

Plánuješ vyrazit? Máš nějaké dotazy? Chceš si cestu zkrátit nebo prodloužit? Potřebuješ s něčím poradit, něco vysvětlit? 

Klikni na níže uvedené magické tlačítko, rád ti cokoliv zodpovím.