Z Blaníku na Říp

Tohle byla opravdu výzva!

Nutno dodat, že tuto cestu jsem šel ve spolupráci se spolkem Cesta Česka, za což jim děkuju, sám bych se asi nedokopal. Jo a vzal jsem s sebou taky ségru, bratránka a věrného parťáka Skáliče. Jedná se o poutní cestu, jak již název napovídá, z Blaníku na Říp, je dlouhá dvěstě kilometrů a rozložená do několika etap. Etapy lze jít postupně zvlášť a nebo dohromady, což byla naše volba. Nabalit na týden a vyrazit. Kudy, jak a vlastně vše o cestě najdeš shrnuté pod tlačítkem níže.

Cesta je parádně připravená...

dobře značená, zavedená do map, existují k ní oficiální mapy a vlastě je to jen o tom nad ničím nepřemýšlet, zabalit se a vyrazit. Na přemýšlení bude času dost na cestě. My si cestu, ač nechtěně, rozdělili nakonec na dvě části. Nejdříve 130 km a pak zbytek. Kdybych tady měl mluvit o zážitcích, o tom kdo odpadl, kdo došel, kdo měl jaké problémy na cestě a naopak, kdo to sfoukl s prstem v nose, byl bych tady opravdu dlouho. Naštěstí jsem ale naší celou cestu natáčel, takže stačí kliknout na tlačítko níže a můžeš se kouknout. 

V cíli...

byly pocity neskutečný a hlavně nepopsatelný. Určitě cestu doporučuju každému, kdo chce okusit něco nového a nebojí se výzev. Jenom nepodcenit váhu batohu a zabalit pečlivě ideálně do desetikilo. Čím méně neseš, tím lépe se ti půjde. Jo a dobrý boty + úsměv na tváři, protože s úsměvem jde všechno líp. 🙂 

Plánuješ vyrazit? Máš nějaké dotazy? Chceš si cestu zkrátit nebo prodloužit? Potřebuješ s něčím poradit, něco vysvětlit? 

Klikni na níže uvedené magické tlačítko, rád ti cokoliv zodpovím.